Drie kratjes bier voor een rondje Aduarderzijl!
In de clubkrant van april 1988 staat er in de rubriek ' Wist u dat?' geschreven dat Douwe Drijfhout een vieze overloper is.
Er wordt geschreven dat hij overgestapt is van het tweede naar het eerste elftal.
- Hij zich tijdens zijn eerste wedstrijd bij het eerste en zelfs daarna waar wilde maken.
- Hij na deze wedstrijd voor 3 kratjes bier een rondje Aduarderzijl is gerend.
- Het tweede elftal blij is dat ze hem kwijt zijn.
- Ze zelfs nog een tientje toe willen geven, zodat ze hem niet weer terug krijgen.
De webredactie weet dat Douwe best een biertje lust, maar dat hij zich liet verleiden om drie kratjes te verdienen door een stukje te gaan rennen, doet ons de wenkbrauwen toch een beetje fronsen. We vroegen anno 2010 hem daarom naar een reactie:
"Klopt inderdaad dat ik Aduarderzijl ben rond gelopen, nadat ik in de Kantine de nodige biertjes had geconsumeerd. Het ging om een weddenschap en door Aduarderzijl rond te lopen kon ik 3 kratten bier verdienen (VOLGENS MIJ NOOIT GEKREGEN). Sierd Wiersema heeft mij toen op de fiets begeleid.
De weddenschap had te maken met mijn conditie, ik had de gehele middag gespeeld in het 1e (met name op basis van inzet). Na de wedstrijd gaf ik aan nog gemakkelijk Aduarderzijl, Groenelaan zou kunnen rond rennen. Uiteindelijk hebben Derk, Otto en Johnny (Kooi) er een weddenschap van gemaakt, dat wanneer ik zonder ook maar één keer te stoppen en onafgebroken deze ronde zou volbrengen, ik van alle 3 een krat bier zou krijgen. Sierd is dus mee gegaan als begeleider maar ook om te controleren of continu zou blijven rennen."
Blijkbaar had Douwe de smaak te pakken, want in het volgende krantje schrijft Bert Stouwie over de uitwedstrijd tegen Zevenhuizen:
"We begonnen de wedstrijd met Douwe, die met een speler vd tegenstander had geregeld dat ze ons zouden laten winnen voor een kratje bier, aan de kant..."
Ezinge won de wedstrijd met 1-2 (goals Bert Swart/Olaf Jansonius). "Wij waren weer 2 punten rijker en Douwe een kratje bier armer" eindigde Bert zijn relaas...
Ruim een maand later stond de redactie van deze rubriek bij het tweede langs de lijn:
- ze zagen.....ja, U leest het goed, dat Douwe Drijfhout meespeelde en AANVOERDER was.
- men er niets meer van begreep na de publicatie van enkele weken eerder!
- dat ze vonden dat het tweede zich hier wel een beetje liet kennen...
|
|