Ezinge F1 - Middelstum F1: 1-4 (0-2)
Verslag Ezinge F1 -– Middelstum F1 op 13 maart 2010

Een moment uit de wedstrijd



Vorige week werd de eerste wedstrijd tegen Appingedam F1 na een lange winterstop nog afgekeurd. Maar zaterdagmorgen was het dan zover. Onze F1-junioren mochten in Feerwerd op de wat gelige 'wei' tegen Middelstum F1 aantreden. Eind vorig jaar speelden we ook al tegen datzelfde team, wist hun leider mij te vertellen.

Die morgen vrij vroeg had onze dynamische verdediger Tijsse zich jammer genoeg bij mij afgemeld en Steven was eerder deze week geblesseerd geraakt bij schoolgymnastiek. Hij heeft een voet in het gips en kan de komende weken dus geen goals voor ons maken. Beterschap Steven, van ons allemaal!

Voor wie het even vergeten was: ons enige meisje Djûke is in de winterstop echt gestopt met voetbal, zodoende zijn we nu geen F1G-team meer, maar F1 (G is van gemengd). Gelukkig hebben we versterking gekregen van Jochem en Niels, die eerder speelden voor ons F2-team. Maar Niels moest diploma-zwemmen en kon er dus niet bij zijn. Al met al waren we precies met 7 spelers en dat is maar net genoeg. Wissels waren er dus niet.

Alle begin is moeilijk, want de scheidsrechter die de wedstrijd in goede banen had moeten leiden bleek aan het werk te zijn. Eerst zou mijn collega-coach Marc Zijlema zelf gaan fluiten, maar vlak voor aanvang van de wedstrijd wist hij Nick Kramer te strikken voor dat klusje. Hoewel het frisjes was langs de lijn, stonden er toch weer heel wat ouders en opa’s en oma’s achter de reclameborden te kijken en aan te moedigen. Ze werden beloond met hartverwarmend voetbal en een voorzichtig doorkomend blekig zonnetje.

We moesten er allemaal weer even inkomen na een lange winter met ijs en sneeuw. Dat enkele spelers er niet bij waren, hielp ook niet mee. Na de eerste helft was de stand dan ook 0 – 2. Toch werd er prima gevoetbald bij vlagen met kleine kansjes en ook een paar hele grote kansen. Ook werd er prima verdedigd en hield onze keeper Ivar alle ballen tegen die houdbaar waren. Onze nieuwe aanwinst Jochem moest nog wat wennen aan zijn nieuwe medespelers. Maar dat komt vast helemaal goed. Toen was het tijd voor rust met ranja.

Bij het begin van de 2e helft was onze keeper niet helemaal happy meer en dat vroeg de nodige aandacht van ons als coaches. Het publiek heeft dit allemaal niet zo meegekregen omdat Ivar aan de kanaalkant in het doel stond. Desondanks kwam het toch niet helemaal goed meer. Wel pakte hij weer veel ballen. De jongens uit Middelstum wisten nog 2 keer te scoren. Maar gelukkig maakte Jacco ook nog een goal voor ons. De eindstand was dus 1 – 4. Een verdiende overwinning voor onze gasten, dat moet gezegd worden.

Zoals altijd moesten toen penalties genomen worden. Omdat Ivar eerst geen zin had om te keepen, nam Jacco zijn plaats in. De scherpte onbrak nog wat bij onze spelers, want er werd weinig gescoord.

Later nam Ivar de plaats van Jacco onder de lat toch nog over, met dank aan Monique. Eind goed, al goed. Na afloop moest Jochem direct door naar het zwembad en anderen moesten naar een verjaardagsfeestje. Zelfs als F-junioren heb je het maar druk in het weekend!