Zaterdag 10 april 2010 :
Vandaag stond de wedstrijd VV Ezinge 3 De Lauwers 3 op het programma. Een week voor de wedstrijd was al besloten dat er een nieuwe teamfoto van het 3e elftal moest worden gemaakt. Op de huidige foto stonden verscheidene spelers die niet meer voor het 3e uitkomen. Aangezien scouts van grote topclubs zo als Barcelona, Real Madrid vaak op de site kijken van VV Ezinge, om te zien welke talenten zij die zaterdag aan het werk gaan zien. Is het ook voor deze clubs belangrijk dat ze een recente foto te zien krijgen met de huidige voetballers van het 3e elftal.

Na een goede voorbereiding ging de wedstrijd in Feerwerd om half 3 van start. De eerste 10 minuten waren beide teams zoekende. Aan beide kanten werden verschillende kleine foutjes gemaakt waardoor het een beetje een rommelige wedstrijd werd. Echte grote kansen waren er dan ook niet voor beide teams. Beide teams gingen gelijk op en dus was een 0-0 ruststand terecht geweest. Maar helaas was de werkelijkheid minder.
Een opkomende middenvelder van De Lauwers bedacht zich niet en schoot van buiten de 16 zo in de korte hoek. Ruud was kansloos op dit toch wel mooie doelpunt. Maar ja je staat wel met 0-1 achter en dat besefte het hele team zich heel goed. Er waren voor rust nog wel een paar kleine kansjes van Ezinge voor de gelijkmaker, maar daar bleef het ook bij. Ook De Lauwers probeerden nog wat kansen te creëren maar waren steeds kansloos tegen de sterke verdediging. Na 45 mintuten stond het helaas dus 0-1 voor De Lauwers. Het publiek aan Ezinge kant begon wat te morren en het 3e wist dat in de tweede helft de achterstand van 0-1 moest worden omgebogen in een overwinning.
In de rust wist iedereen dat we deze wedstrijd gewoon moesten gaan winnen. De fouten van de eerste helft werden in de rust uitvoerig besproken. Vooral het lage tempo van de wedstrijd moest snel veranderd worden. Ite en Allex hadden voor de tweede helft ook wat wijzigingen in de opstelling. Vandaag kon er namelijk veel gewisseld worden omdat we met 16 man waren. De wissels in de rust waren:
Arjen voor Michel W
Tjerk Jan voor Ronald
Wilfred voor Nick

In de tweede helft ging Ezinge direct goed van start. Zo ging het tempo duidelijk omhoog en kwamen er ook steeds meer kansen voor de club uit Feerwerd. Begin tweede helft viel Niels geblesseerd uit en kwam de altijd bikkelende Michel W voor hem in de plaats. Na ongeveer 7 minuten in de 2e helft was het dan eindelijk raak voor VV Ezinge. Rick Pestoor bedacht zich geen moment en schoot de bal perfect over de keeper heen zo het doel in. Door dit doelpunt van Rick P ging Ezinge veel makkelijker voetballen en trokken ze de wedstrijd helemaal naar zich toe. 4 minuten na het wonderschone doelpunt van Rick P kreeg Ezinge de volgende grote kans om te scoren. Rik Berghuis werd in het strafschopgebied onderuit gehaald door een verdediger van De Lauwers. Een zuivere strafschop dus voor VV Ezinge.
De strafschop werd genomen door de o zo rustige Wietse. Vol zelfvertrouwen ging hij achter de bal staan en schoot de bal hard en geplaatst in het dak van het doel. Het is wel duidelijk wie de strafschoppen dit seizoen mag nemen bij het 3e. Na het 2e doelpunt was Ezinge duidelijk op weg om de voorsprong te vergroten. Want bij een stand van 2-1 weet je het maar nooit in het voetbal. Op de bank zaten de Jokers David en Bram al vol spanning te hopen op speelminuten. Beide spelers hadden zich in het nachtleven even laten gaan en waren daarom op de reservebank beland. Ite stelde ze wel even gerust door te zeggen dat ze nog wel het veld in mochten. Dus de jonkjes waren blij dit te horen en bleven nog even rustig op de bank zitten. De wedstrijd ging vrolijk door bij een stand van 2-1. Maar daar kwam snel verandering in, Rik Berghuis ronde zijn actie goed af en zette zo Ezinge op een 3-1 voorsprong.
Door dit doelpunt van Rik B was de wedstrijd zo goed als zeker beslist. De Lauwers probeerden nog wel te scoren, maar helaas voor hun scoorden zij alleen maar gele kaarten. 20 minuten voor het einde van de wedstrijd mochten David en Bram ook nog even hun speelminuten maken in de wedstrijd. Beide spelers vielen echt uitstekend in. Ook Ite kan dit niet ontgaan zijn en wellicht ligt er een basisplaats voor deze 2 volgende week op de loer. Ook Vos zat niet meer rustig op de bank en wou graag nog even voetballen. Dus mocht hij het laatste kwartier de goed spelende Rik Berghuis vervangen. In het laatste kwartier van de wedstrijd kwamen er nog wel wat kansen voor Ezinge. En ook wel grote kansen maar helaas gingen de ballen net naast of net over het doel van De Lauwers.
De Lauwers leken het allemaal wel goed te vinden. Terwijl ze in de 1e helft nog goed mee voetbalden, waren ze de 2e helft niet meer aanwezig op het veld. Ze kwamen bijna niet verder als de middenlijn maar dit kwam ook omdat het elftal van Ezinge goed stond opgesteld. Het Lauwers kwartiertje bleef dan ook uit. En dus ging het 3e van Ezinge er met de winst vandoor. Het publiek was tevreden met het vertoonde spel en verlieten het sportpark met blije gezichten. Ook leiders en spelers waren dik tevreden met de verdiende overwinning van vandaag. Door deze overwinning klimt Ezinge weer wat in de stand van de competitie. Volgende week staat de wedstrijd tegen hekkensluiter KRC op het programma. Ook al staat KRC onderaan we mogen ze niet onderschatten. Dus Volgende week er weer vol tegen aan.
Tot volgende week!
Niels