Ezinge 2 - Stedum 2: 3-3 (1-1)
Zaterdag 5 september was het dan eindelijk weer zover, de eerste competitiewedstrijd voor de mannen van Ite stond op het programma, een thuiswedstrijd tegen het 2e elftal van Stedum. Waar het in de voorgaande jaren bij de competitiestart wel redelijk duidelijk was wie voor welk elftal ging spelen blijkt het dit seizoen een ander verhaal. Zo bevatte de selectie voor het 2e een aantal verrassingen: Roel & Rob, vorig seizoen toch vaste waarden in het 1e elftal, waren bij de competitiestart (voorlopig?) “teruggezet” naar het 2e en ook Huug zou zijn minuutjes gaan maken bij het 2e ipv bij het eerste, alleen zou Huug later op de middag nog wel plaatsnemen op de bank van het “grote” eerste.

Een andere aangename verrassing voor Ite was de aanwezigheid van Lajos a.k.a Karel Kontgat, de onvermoeibare middenvelder die teruggekeerd was van zijn avontuur in Ierland, en die een gaatje had gevonden in zijn overvolle agenda. Maar goed de opstelling van de wedstrijd was als volgt:

Op doel: de onpasseerbare Eppo.
Achterin: Debutant Bram, Slot op de deur Douwe, Brakke Boor en Wolter.
Middenrif: Captain Post, de tank Wilfred op ‘6’, Hoes op 10 en Wietse de technicus.
Aanval: Alejandro en de watervlugge Erik Slop.

Op de denkbeeldige bank, in de minstens net zo denkbeeldige dug-out zaten Sjoerd die ook zijn debuut zou gaan maken en Lajos.

De eerste minuten van de wedstrijd begonnen onder redelijk goede omstandigheden, de regen had het veld lichtelijk besproeid dus het balletje kon redelijk makkelijk van voet naar voet gaan. De eerste kans kon ook al snel genoteerd worden, het was Bram die met de bal aan de voet langs de lijn opkwam en 2 Stedumers zijn hielen liet zien, om vervolgens de bal panklaar voor Wietse ter hoogte van de penaltystip neer te leggen, Wietse faalde echter jammerlijk in de afronding.

Maar het begin van Ezinge 2 mocht er zijn, er werd fel gespeeld en de flanken werden goed benut. Het wachten was op de 1-0, en die zou er ook snel komen. Het was Wilfred die Rob met een goeie lange bal weg stuurde, die vervolgens de achterlijn haalde en een strakke voorzet afleverde, helaas was de bal net iets te strak voor Post om hem zelf binnen te werken dus ging hij de combinatie aan met Erik en werkte de bal hard en laag de 16 meter weer in, de bal belande voor de voeten van Rob en die maakte er de op dat moment verdiende 1-0 van. Op de weg terug naar eigen helft kon hij het niet laten om de vinger voor de mond te plaatsen en op die manier te laten zien dat Ruben wellicht de verkeerde keus had gemaakt om hem te passeren.

Het vervolg van de eerste helft werd wat rommeliger aan de kant van Ezinge, en Stedum klopte nadrukkelijk op de deur van Eppo maar die hield met een aantal goeie reddingen de deur knap dicht. De 1-1 zou er toch komen, de linkerspits van Stedum ontdeed zich achtereenvolgens van Bram en Roel en schoot onder de kansloze Eppo door. Douwe die geleend werd van het 3e, speelde een goede wedstrijd maar had zijn handen vol aan de rappe spits van Stedum. Bijna had hij de 2e helft met een flesje Grolsch in zijn handen kunnen bekijken nadat hij een doorgebroken speler naar de grond trok, maar scheidsrechter C. Pettinga hield hem de gele kaart voor, waar een rode toch ook niet had misstaan. Zo kon Ezinge de 2e helft beginnen met 11 man.

Rob vraagt Wilfred nog even hoe hij zojuist de 2-1 met z'n linkerbeen gemaakt heeft..

Coach Ite had een aantal aanpassingen gedaan voor de 2 helft, Lajos kwam in het veld en loste daarmee Wolter af en na een minuut of 10 kwam Sjoerd binnen de lijnen voor Erik. De 2e helft was een gelijkwaardige strijd. Ezinge probeerde combinerend aan de overkant van het veld te komen, maar tot echt uitgespeelde kansen kwam het niet. Een paar schotjes o.a. van Rob, Arjen en Wilfred troffen geen doel. Stedum kwam een stuk dichterbij met een mooi schot op de paal.

Ondanks dat Stedum dichterbij een doelpunt was dan Ezinge was het toch Ezinge die de score op 2-1 bracht, waar het bij de 1-0 Wilfred was die Rob weg stuurde daar was het nu precies omgekeerd, Rob stuurde Wilfred weg. Wilfred die zijn tegenstander er op snelheid uitloopt ,het zal niet vaak gebeurd zijn en ook niet vaak gaan gebeuren maar op deze regenachtige middag gebeurde het echt! Wilfred kapt vervolgens naar zijn linkerbeen en laat zien dat hij ook een heel aardig schot heeft in z’n linker voetje: 2-1.

Na de 2-1 is het Stedum dat steeds meer aandringt, maar zich ook minstens zo vaak stuk lopen op het prima spelende duo Douwe en Roel. Het moet even apart gezegd worden Roel speelde na een nachtje Martini Beach een sobere degelijke pot, precies wat ervan een centrale verdediger wordt verwacht.

Toch zou de 2-2 er komen, een schot van afstand werd niet goed verwerkt door Eppo en belande na het zeldzame blundertje in het net. Onder aanvoering van captain Arjen Post ging Ezinge op zoek naar de 3-2, maar daar waar de regen met bakken uit de lucht kwam vallen wou het op het veld niet meer zo lukken. Stedum was halverwege de 2e helft de iets sterkere ploeg maar kon pas tot scoren komen via een uitstekende vrije trap, waar Eppo volslagen kansloos was: 2-3.

Wat volgde was een aanvallend Ezinge, maar dat niet verder kwam dan schoten van buiten de 16. Een schot van Arjen belande naast de paal en ook Huug deed nog van zich spreken met een listig balletje dat naast het doel lande. De verdiende 3-3 zou er toch komen, Sjoerd die een verdienstelijk debuut maakte en liet zien een zeer goeie aanwist te zijn voor Ezinge, maakte een goeie goal. Hij werd aangespeeld op rand 16 meter, draaide om zijn directe tegenstander en schoot de bal verwoestend tegen de touwen. En zo eindigde de wedstrijd in een 3-3 gelijkspel, een uitslag waar beide partijen tevreden mee kunnen zijn want de wedstrijd was volledig in evenwicht geweest.

Op naar volgende week en kijken of er dan gewonnen kan worden.

Bijzonderheden:
Arjen Post is nog steeds ongeslagen als aanvoerder.
Man of the match: Wilfred ( 1 goal, 1 assist )

Alejandro