Zaalvoetbal 2006:

'team Leek 2006'

8 januari:

Net als andere jaren was er deze winter ook weer de gelegenheid om de spiertjes soepel te houden in de zaal. Op woensdag 20 december was de zaal in Leens afgehuurd om gezamenlijk te oefenen. De daaropvolgende vrijdag en zaterdag kon er om de prijzen gestreden worden bij toernooien in Leek en Warffum.
In Leek, waar we haast traditioneel goed voor de dag komen, deed Onno’s keurkorps mee aan het jaarlijkse zaalvoetbalgala. Er werd wat geïmproviseerd in het team omdat keeper Dirk Johan bijvoorbeeld aan zijn knie geblesseerd was, Thijs kreeg de ondankbare taak hem te vervangen. Behalve DJ waren er ook nog enkele andere zieken/geblesseerden en afwezigen. John Winters, steun en toeverlaat van ons 3e, was daarom ook van de partij.

Ezinge was ingeschreven voor de poulewedstrijden van het B-toernooi. In poule C kwamen we uit tegen RWF, het zaterdagteam van de Wilper Boys, OKVC, Boerakker en SV Een.

Een vervolg in dit prestigieuze toernooi zat er dit jaar echter niet in. Met 2 overwinningen (Boerakker 1-0 en SV Een 5-1) zat er niet meer in dan een 4e plaats. De doelcijfers waren 8 voor en 11 tegen. Topscorer was John met 3, Rob en Wilfred scoorden ieder 2 maal en Hans wist eenmaal het netje te vinden. Meer info over dit toernooi (inclusief vele foto's) is te vinden op de website van het LVGala.

Het zeg maar 2e team speelde zaterdag 23 december op het Op Roakeldaistoernooi in Warffum. De animo was blijkbaar wat minder dan voorgaande jaren want er waren slechts 6 teams die zich hadden aangemeld, wij speelden in poule 2 tegen ZEC 2 en KRC.

Ook hier was er een beetje keepersprobleem, Nick had het op het veld al eens naar behoren tussen de palen gedaan, dus hij was onze keeper. Niet iedereen was daar zo blij mee, want tijdens het inschieten had Kramertje de bal al eens hard tegen zijn hoofd gekregen.;-)

De 1e wedstrijd tegen ZEC 2 wisten we gelijk met 4-3 te winnen nadat we via Roel (3x!!) en André een 0-1 achterstand wisten goed te maken. Een speler van ZEC was in de slotfase niet zo tevreden met de gele kaart die hij van scheidsrechter Hovinga kreeg, na lang zeuren kreeg hij zijn zin toen de rode kaart alsnog werd getrokken.

Tegen KRC kwamen we door een buitenkantje van André al na 3min.18sec. op een 1-0 voorsprong. Het ging al stukken beter dan in de 1e wedstrijd, er werd goed getikt en Nick ronselde de ene na de andere bal uit zijn doel. In de slotfase moesten we echter toch nog de gelijkmaker toestaan. Niet zo’n ramp, we waren verzekerd van de 2e plaats in de poule en kregen zo het recht op een vervolg.

De volgende wedstrijd ging tegen Omlandia, de nr. 1 van de andere poule. Deze jongens waren toch een maatje te groot voor ons, ze lieten ons alle hoeken van het veld zien en wonnen met 5-1. André scoorde de eretreffer uit een penalty nadat een van de tegenstanders hands had gemaakt. Nick keerde nog vele ballen, maar het mocht niet baten, maar hij speelde wel zo verdienstelijk dat hij voor volgend jaar een hele goede keuze is om DJ in de zaal te vervangen als deze niet van de partij mocht zijn.

In de laatste wedstrijd (opnieuw tegen KRC) trok PieSwa de keeperhandschoenen aan of het aan hem lag weet ik niet maar de fut was er een beetje uit bij de VVE, Ni©ks lukte meer en ook de andere veldspelers Peter E, Arjen en Wilfred konden het tij niet keren, eindstand 0-6.

Toernooiwinnaar werd ZEC 1 dat Omlandia in de finale na strafschoppen wist te verslaan.

Ite