VV Ezinge - Amacitia VMC 7-0 (3-0)

Voor ezinge stond vandaag de eerste wedstrijd van de voorbereiding op het programma tegen mede 5e klasser Amacitia (5D). Na een weekje training onder leiding van onze nieuwe trainer Harm Bauman. In vergelijking met afgelopen jaren zullen we het 4-4-2 systeem iets anders gaan uitvoeren, wat ook enkele verschuivingen in posities voor een aantal spelers tot gevolg heeft. Verder hebben we met Robert en Marten 2 nieuwe jongens die mogen proberen een plaatsje in de basis te bemachtigen, waardoor we weer iets meer mogelijkheden krijgen.

Mede door vakanties en afwezigen kwam deze opstelling uit de hoge hoed.

DJ;

Wilfred, Peter E, Frank, Albert

Erik, Robert, Klaas-Jan, Roderick

Rik, Jasper

Amacitia kenden we nog van een aantal jaren terug en we wisten dat het een goed voetballende ploeg was, waar het moeilijk tegen voetballen is. Toch probeerden we zoveel mogelijk verzorgd te voetballen door het balletje rond te laten gaan. Over het algemeen lukte dit ook zeer aardig, al leverde het in de beginfase nog weinig kansen op. Amacitia had wel beweeglijke spitsen en een aantal slimme voetballers. We kwamen nog wel tot een aantal mogelijkheden, maar de afwerking was vaak een beetje gehaast en het bleef derhalve bij afstandsschoten. Jasper raakte nog wel de lat. Na 20 minuten stond er een time-out op het programma, zodat onze trainer nog wat kon bijschafen. Deze werd nog wel ingeluid met de 1-0, roderick prikte de bal langs de keeper na goed doorgaan van robert.

Na deze time out probeerde we lekker verder te gaan en we konden de bal vaak goed in de ploeg houden. Via een goede opbouw probeerden we onze spitsen te bereiken en na ongeveer een half uurtje wist klaas-jan rik te bereiken met een steekpass. Rik maakte met ene schuiver beheerst af. Ondertussen maakte dirk nog een knappe redding op een laag schot van de spits van amacitia. 5 minuten later maakte rik ook de 3-0 wederom na een balletje over de verdediging door klaas-jan. De afwerking was zeer fraai, na een stuit lobte rik de bal van een metertje of 20 over de keeper die een paar meter voor zijn goal stond. We gingen dus rusten met een redelijk eenvoudige 3-0. In de rust gingen frank en albert eruit, waardoor marten en spits jasper de posities in de verdediging opvulden. Peter S. kwam voorin te voetballen.

De 4-0 viel na rust vrij snel. Wederom was het Rik, nu op aangeven van Robert die via de keeper afwerkte. Hierna was het makkelijk voetballen en konden we gaan proberen een ruime zege te behalen. Amacitia geloofde het wel een beetje en wisselde regelmatig hun spelers door. Ezinge ging in deze fase makkelijk voetballen en het was Klaas-Jan die na een snelle aanval scoorde. Peter kwam alleen voor de keeper te staan, maar had oog voor KJ die mee opkwam en de bal in een leeg doel kon schuiven. Hierna werd het voetballend minder, de verdedigers vielen veel mee aan, waardoor het rommelig werd. Toch kwamen ook de 6 en 7-0 nog op het bord. De 6de kwam wederom van klaas-jan, hij kreeg de bal op het middenveld en haalde van afstand uit, de bal verdween hard in het dak van de goal. En met de 7de goal mocht klaas-jan zijn hattrick aan laten tekenen. Het was peter die na een pass van Robert even slim zijn tegenstander vasthield, de losse bal kon opgepikt worden, KJ kapte 2 verdedigers uit en schoot de bal in de bovenhoek.

Het trouwe publiek wat de moeite had genomen om te komen kijken hadden een leuke pot gezien, met af en toe goed voetbal en ook de trainer was gematigd tevreden. Al met al een prima start van het seizoen.