Verslag VV Ezinge 1 - Rood-Zwart Baflo 1
23-04-2005

Na de mooie overwinning van vorige week tegen ZEC was het van belang dat we ons weer op zouden laden voor de op het oog eenvoudige wedstrijd tegen Rood-Zwart Baflo. Helaas moesten we het vanmiddag doen zonder de geblesseerde Jasper, de geschorste Klaas-Jan en Thijs die niet aanwezig kon zijn. Ook Albert was nog niet fit waardoor hij op de bank begon. Andre was vandaag wel van de partij en verder hadden we Rob en Roel van het tweede op de bank zitten.
De opstelling zag er daardoor as volgt uit:

Doel: DJ

Verdediging: Wilfred, Peter E. Frank en Andre

Middenveld: Peter S. Erik, Hedzer en Klaas

Aanval: Rik en Roderick

Ezinge begon de wedstrijd met de bedoeling om snel een doelpunt te forceren. Er ontstonden dan ook meteen in de eerste paar minuten een aantal mogelijkheden, waaronder een schot op de paal van Rik en een kans voor Peter Swart die hij echter van dichtbij tegen een speler van rood-zwart opschoot. Hierna werd het steeds moeilijker voetballen en de scherpte van vorige week was duidelijk niet aanwezig. De duels werden grotendeels verloren en het werd moeilijk om echte kansen te creeren. Hoewel er grotendeels op de helft van Rood-Zwart werd gevoetbald, was het allemaal niet overtuigend. Rood Zwart kwam na ongeveer 25 minuten zelfs op voorsprong. Het eerste het beste schot verdween snoeihard in de rechterbovenhoek 0-1. Hele mooie goal, die Ezinge wakker zou moeten schudden. Dit gebeurde echter niet en het bleef een beetje kwakkelen, zonder echt gevaarlijk te worden. Verder als een aantal halve kansen kwam het niet. Vooral door een slechte balbehandeling liepen aanvallen al vroeg stuk op de rood-zwarte muur. Tot overmaat van ramp raakte Roderick ook nog snel geblesseerd waardoor hij de wedstrijd op halve kracht moest uitvoetballen.

Na de rust moest er wat gebeuren, aangezien ZEC nog niet verslagen is voor het kampioenschap. Toch bleef het spel zonder overtuiging en echte kansen werden er niet gecreerd. Rik was er in de eerste fase van de tweede helft nog het dichtste bij, maar het schot uit de kluts werd door de doelman knap gepakt. Er moest duidelijk iets gebeuren en daarom werden Albert en Rob gebracht voor Andre en Klaas. Dit leverde wel iets meer beweging op en Ezinge ging met hernieuwd fanatisme op zoek naar in ieder geval ene gelijk spel. Als gevolg van de ruimte die achterin werd weggegeven in de jacht naar de gelijkmaker, kreeg Rood-Zwart nog een goede mogelijkheid op de genadeklap, maar DJ was attent en onderschepte de aanval. Een van de vele corners was uiteindelijk wel succesvol. Het was Rob die na slecht wegwerken van RZ op de goede plaats stond 1-1. Dit leverde nieuwe moed op en er werden zowaar kansjes gecreeerd. RZ werd teruggedrongen en in de allerlaatste minuut werden dan toch op fantastische wijze de drie punten behaald. Het was wederom invaller Rob Bos die een geweldige loopactie maakte over de breedte van het veld. Op het precies goede moment kreeg hij de steekbal van Roderick. De doelman die voor zijn doel stond werd verschalkt door een mooie lob; 1-2. De opluchting was groot en dit was te merken door de reactie in het veld, waar de matchwinner werd bedolven onder spelers.

Volgende week vrij en op 7 mei wacht de uitwedstrijd tegen DIO. Hier zullen we iets meer bezieling aan de dag moeten leggen om te winnen, maar zijn we wel weer grotendeels compleet.